Musorujsag
Élő Eredmények

EHF Kupa: kétgólos hátrányban a Szeged

MTI
A Pick Szeged kétgólos vereséget szenvedett a portugál Sporting CP vendégeként a férfi kézilabda EHF Kupa negyeddöntőjének első, vasárnapi mérkőzésén.

Férfi EHF Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Sporting CP (portugál)-Pick Szeged 29-27 (11-12)
gólszerzők: Portela 8, Solha 6/2, Marzo 4, Marzo 4, Moreira 4, Antunes 1, Silva 1, Dias 1, illetve Larholm 8/4, Balogh 6, Mindegía 5, Kekezovic 3, Zubai 2, Prce 1, Ancsin 1, Parrondo

Remekül kezdett a Szeged, az első félidő 15. percében már négy góllal vezetett (4-8). Ezt követően azonban fokozatosan felzárkózott a hazai csapat és öt perccel a szünet előtt már nála volt az előny. A magyar csapat ugyanakkor Balogh góljának köszönhetően 12-11-re fordított a pihenőig.

A fordulást követően sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, ám a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, így végül két góllal diadalmaskodtak.

A visszavágót jövő vasárnap rendezik Szegeden, míg a sorozat történetében először sorra kerülő Final Four Berlinben lesz május 17-én és 18-án.