Musorujsag
Élő Eredmények

Az olaszokkal játszik az elődöntőben a pólóválogatott

MTI
Magyarország férfiválogatottja Olaszország nemzeti együttesével találkozik a pénteki elődöntőben a budapesti vízilabda Európa-bajnokságon, miután az itáliai alakulat szerdán a keresztbejátszásos meccsen legyőzte Horvátország legjobbjait.

A 2011-es világbajnok, 2012-ben olimpiai ezüstérmes olaszok szereztek vezetést, majd 4-2-re elhúztak, de a londoni ötkarikás bajnok horvátok még a nagyszünet előtt szépítettek 4-3-ra. A harmadik nyolc percben az olaszok őrizték minimális előnyüket (6-5), majd 6-6 után 8-6-ra alakították az állást, és a horvátoknak már csak szépítésre tellett erejükből.

A pénteki első elődöntőt 19.00 órától vívja a magyar és az olasz válogatott, míg a másik elődöntőben a Benedek Tibor szövetségi kapitány irányította nemzeti csapathoz hasonlóan a saját hatos csoportjukban győztes montenegróiak a szerb-görög találkozó nyertesével mérkőznek 20.30-tól.