Musorujsag
Élő Eredmények

Rosbergé a pole Belgiumban

Boxutca
A német sorozatban negyedik pole pozícióját szerezte, miközben Lewis Hamilton ismét alulmaradt vele szemben. Sebastian Vettel harmadik helye szép visszatérés a pénteki gondjai után, Jules Bianchi pedig ezúttal is remekelt az esőben.
Nico Rosberg (Fotó: Photo4 / XPB Images) Nico Rosberg (Fotó: Photo4 / XPB Images)

Nico Rosberg bírta jobban idegekkel, és a sötét, esős időmérő legvégére kisütő nap fényében ismét legyőzte csapattársát, Lewis Hamiltont a pole pozícióért zajló küzdelemben.

A bajnoki listavezető több mint 0,2 másodperccel gyorsabban „csónakázott” körbe Spa-Francorchamps-ban, mint az angol.

Mögöttük Sebastian Vettel és Daniel Ricciardo Red Bull-szendvicsbe zárták a Ferrari kétszeres világbajnokát, Fernando Alonsót, a nagy reményekkel induló Williamsek pedig csak a 6. és a 9. helyen zártak.

A spái pályát már 40 perccel a kezdés előtt hatalmas jégeső árasztotta el, és a lehulló csapadék egy része makacsul az aszfalton maradt az első szakasz idejére is. Újabb záportól tartva szinte mindenki végigkörözte a 18 perces etapot – a Williams, a Ferrari és a Sauber versenyzői eleinte a teljes esőgumikon, ám rövidesen ők is átváltottak a köztes esőgumikra, leszámítva Esteban Gutiérrezt, aki motorhiba miatt leparkolt a hátsó egyenes elején. Pár másodpercig úgy tűnt, hogy az edzés megszakítása elkerülhetetlen, ám a pályamunkások gyorsan és körültekintően eltávolították a lerobbant Saubert.

A Marussia kiscsapatának versenyzője, Jules Bianchi, ismét virult a változékony körülmények között, és a 14. helyen, viszonylag simán továbbjutott, nem így az általában lenyűgöző, ezúttal viszont kissé enerváltnak tűnő force indiás Nico Hülkenberg és a sikánban Lotusával egyszer meg is pördülő Pastor Maldonado.

A második etap elején újabb eső érkezett, ám ez már enyhébbnek bizonyult, és a versengés az első szakaszhoz teljesen hasonló forgatókönyv szerint zajlott. Ezúttal mindenki köztes esőgumikat választott, a továbbjutás pedig, szokásos módon, csak egy hajszálon múlott: az újonc Danyiil Kvjat egyetlen tizeddel maradt le a legjobb tízről (két világbajnok, Jenson Button és Vettel, utolsó utáni pillanatban futott körei ütötték ki), és a hírre hevesen gesztikuláló fiatal orosz a levezető körén ki is pördült az elégedetlenkedései közepette. Bianchi végül 16. lett, az állítólag fékproblémával küszködő lotusos Romain Grosjean pedig csak a 15.

A szétlövés során az első próbálkozások alkalmával Rosberg került az élre, miközben Hamilton mindkét körét elrontotta, ám mindez nem számított: a száradó pályán az utolsó másodpercekben megkezdett gyorskörök voltak jobbak. A Mercedes 2008-as világbajnoka azonban ezek során sem volt képes megakadályozni Rosberg újabb pole-ját – a harmadik próbálkozása is kissé szedett-vedettre sikerült; két kanyart is elfékezett.

Vettel harmadik helye fantasztikus teljesítmény volt a pénteki technikai problémái után; Ricciardo az utolsó körén ki is csúszott a Blanchimont aszfaltozott bukótérére, miközben megpróbálta őt megverni.

A világbajnokság tizenkettedik futama, a Belga Nagydíj terv szerint holnap délután 14:00-kor rajtol.