Musorujsag
Élő Eredmények

Hosszú magyar csúcsokat döntött Hongkongban

MTI
Ha ezúttal világrekordot nem is ért el, országos csúcsot két számban is megdöntött Hosszú Katinka az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának hongkongi állomásán, a hétfői első napon, amikor is öt aranyat és egy ezüstöt nyert a Vasas normálmedencében világ- és Európa-bajnok versenyzője.

Előbb a délelőtti selejtezőben 50 méter gyorson módosított eddigi legjobb – az idén májusban elért 24.71 másodperces – idején, s állított fel új rekordot 24.66 másodperccel, majd a délutáni programban még tovább gyorsulva 24.58-cal szerzett ezüstérmet. A többi érem ugyanakkor már mind arany volt, ráadásul nyitányként 800 méter gyorson 8:09.36 perccel adta át a múltnak az egyik „legszakállasabb” női országos csúcsot, amelyet 8:14.72-vel még 2002. december 13-án produkált Risztov Éva a riesai rövidpályás Európa-bajnokságon.

Hosszú Katinka - MTI Fotó: Kovács Anikó Hosszú Katinka – MTI Fotó: Kovács Anikó

Hosszú – a hongkongi pénzdíjas esemény honlapjának tanúsága szerint – a további döntők közül 200 méter gyorson a világcsúcshoz közeli, és saját országos rekordjától alig három századdal elmaradó idővel, 1:51.44 perccel diadalmaskodott. Harmadik fellépésén, az 50 méter hát fináléjában sem adta alább az első helynél (26.24), ahogyan a 200 méter vegyes (2:03.60) és a 200 méter hát (2:03.01) döntőjében sem.

Rajta kívül, még pontosabban mellette, merthogy négy számban is ott volt Hosszúhoz hasonlatosan a fináléban, Verrasztó Evelyn is remekelt, aki négy bronzérmet gyűjtött. Először 800 méter gyorson lett harmadik (8:41.82 p), aztán 200 méter gyorson (1:58.95), 200 méter vegyesen (2:11.44) és 200 méter háton (2:08.33) zárt ugyanígy.

Fivére, Verrasztó Dávid ezüstéremmel kezdte a napot: 400 méter vegyesen zárt másodikként (4:05.92 p), később 200 m pillangón ötödik (1:56.53), 200 méter mellen hatodik lett (2:09.80). A leghosszabb vegyesszámban Gyurta Gergely az ötödik helyet szerezte meg (4:12.00), majd 400 méter gyorson bronzérmet érdemelt ki (3:46.02).

Verrasztó Dávid - fotó: MTI/EPA/Hannibal Hanschke Verrasztó Dávid – fotó: MTI/EPA/Hannibal Hanschke

Az olimpiai bajnok, 50-és 25-ös medencében is vb- és Eb-aranyérmes Gyurta Dániel kedvenc műfajában, mellúszásban, de a távot illetően a legkevésbé favorizált 50 méteren mutatkozott be, ahol úgy lett harmadik, hogy ideje – 26.87 mp – csupán egyetlen századdal volt gyengébb, mint országos csúcsa. Fő számában már egy pozícióval előrébb lépett, de nyernie nem sikerült: a Berlinben, nyáron nagymedencében Európa-bajnok német Marco Koch egyetlen századdal megelőzte őt (2:02.51).