Musorujsag
Élő Eredmények

Megléphet a Bayern

mti
Növelheti az előnyét üldözőivel szemben a címvédő és listavezető Bayern München a német labdarúgó-bajnokság hétvégi, kilencedik fordulójában, ha legyőzi idegenben a mögötte második Borussia Mönchengladbachot.

Josep Guardiola tanítványai kedden este nagyon magabiztos produkcióval rukkoltak elő az AS Roma vendégeként, 7-1-re nyertek a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. Azon a mérkőzésen is látszott, hogy a bajor sztárcsapat játékosai duzzadnak az önbizalomtól, és nem véletlen, hogy veretlenül, 21 rúgott, s csupán két kapott góllal vezetik a Bundesliga tabelláját.

A München és a Mönchengladbach eddig 92 alkalommal csapott össze, a találkozók majdnem felét, 45-öt a Bayern nyerte meg, 20 Borussia-siker mellett 27 döntetlen született. A vendéglátók szezonbeli hazai mérlege 2-2 győzelem és döntetlen, míg a bajorok mindkét idénybeli döntetlenjüket idegenben érték el, egy alkalommal pedig győzelemmel zárták vendégszereplésüket. A Bayern előnye most négy pont a hozzá hasonlóan még veretlen Gladbachhal szemben, ezt egy sikerrel hétre növelheti, miközben a holtversenyben harmadik Hoffenheim és Mainz jelenleg hat ponttal van lemaradva a címvédőtől.

A magyar válogatott Szalai Ádámot is foglalkoztató Hoffenheim – amely még szintén veretlen – ezúttal az újonc létére jól teljesítő, hetedik Paderbornt fogadja, míg a Mainz a tabellán közvetlenül mögötte álló Wolfsburghoz látogat.

Érdekesnek ígérkezik még a hatodik Bayer Leverkusen és a kilencedik Schalke összecsapása, valamint a Bundesliga másik magyarját, a szintén válogatott Stieber Zoltánt is a soraiban tudó Hamburg és a fővárosi Hertha berlini mérkőzése.