Musorujsag
Élő Eredmények

Cseh a dobogó mindhárom fokára felállhatott Luxembourgban

MTI
Három döntős szereplése után a dobogó mindhárom fokára felállhatott Cseh László a luxembourgi nemzetközi úszóverseny szombati versenynapján.
Cseh László a 200 méteres vegyesúszás döntőjében, a berlini úszó Európa-bajnokságon 2014. augusztus 20-án. Cseh László aranyérmes lett. MTI Fotó: Kovács Anikó Cseh László a 200 méteres vegyesúszás döntőjében, a berlini úszó Európa-bajnokságon 2014. augusztus 20-án. Cseh László aranyérmes lett.
MTI Fotó: Kovács Anikó

Az olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok úszó – az Euro-Meet 2015 elnevezésű viadal honlapja szerint – 50 méter pillangón győzött (23.90 mp), 200 méter vegyesen második lett (2:00.68 p), 200 méter pillangón pedig harmadikként csapott a célba (2:00.49).

Egy-egy győzelmet aratott Balog Gábor és Takács Krisztián: előbbi 100 méter háton bizonyult a leggyorsabbnak (55.61 mp), utóbbi pedig 50 méter gyorson (22.59). Takács emellett az 50 méter pillangó döntőjében hatodik lett (24.53).

Jakabos Zsuzsanna, aki pénteken nyert 400 méteres vegyesúszásban, szombaton két ezüsttel gazdagodott: előbb 50 méter pillangón (27.44), majd 200 méter vegyesen (2:15.63) végzett a második helyen. Emellett ötödik lett 200 méter pillangón (2:13.94) és 50 méter gyorson (26.06) egyaránt.

A nap zárószámában bronzérem jutott a magyaroknak: a Takács, Balog, Jakabos, Gyurinovics Fanni összeállítású négyes a 4×100 méteres vegyes gyorsváltók – azaz két férfi és két nő alkotta staféták – versenyében szerzett harmadik helyezést (3:37.24).