Musorujsag
Élő Eredmények

Ismét bajnok a Sopron

MTI
A Sopron fennállásának kilencedik bajnoki címét szerezte meg a női kosárlabda NB I-ben, ugyanis a három sikerig tartó döntő negyedik mérkőzésén 62-60-ra győzött Miskolcon, ezzel 3-1-re megnyerte a párharcot.
Uniqa-Euroleasing Sopron MTI Fotó: Krizsán Csaba

A nyolcszoros bajnok soproniak múlt hétfőn 77-74-re nyerték a finálé nyitómérkőzését, három nappal később a 19 év után döntőbe jutott DVTK 90-86-tal egyenlített, majd vasárnap ismét a Sopron élt a hazai pálya előnyével (75-67). A miskolci csarnokban szerdán is telt ház, azaz kétezer néző bíztatta a csapatokat, a többség hatalmas piros-fehér koreográfiával tisztelgett a kedvencek előtt.

Az alapszakaszgyőztes vendégek kezdtek jobban, Simon Zsófia révén szinte végig vezettek a nyitónegyedben, ám a második felvonás Szécsi Orsolya és a mali Naignouma Coulibaly kosaraival mégis DVTK-előnyről indult. A folytatás már annál inkább az eddigi három döntőjét elbukó miskolci csapat kedve szerint alakult: az olimpiai bronzérmes ausztrál Abby Bishop is magára talált, így a nagyszünetben 31-24 állt az eredményjelzőn. A hazaiak még azt sem érezték meg, hogy kulcsembereik közül Rasheed Rita, Czank Tímea és Rachel Allison sem talált a gyűrűbe az első félidőben.

Térfélcsere után Sterbenz László együttese egy 6-0-ás rohammal fordított, aztán a 26. percben már ismét a házigazdák vezettek (38-37). A frissebbnek tűnő Sopron diktálta a tempót, míg a DVTK büntetőkkel tartotta magát, az utolsó szakasz így is 45-49-ről indult. A negyed első három és fél percében csak három pont született, aztán Krivacsevics Tijána kipontozódása ellenére maradt az öt pont körüli vendégelőny, a hajrában pedig a horvát Iva Ciglar kosarai sorsdöntőnek bizonyultak. A hazaiak már csak egy pontra tudták megközelíteni riválisukat, amely 1993, 1999, 2002, 2007, 2008, 2009, 2011 és 2013 után ünnepelhetett ismét bajnoki aranyérmet.

Sterbenz László, a Sopron februárban kinevezett vezetőedzője: „Remek két hónap volt. Nem tudok semmi okosat mondani, boldogok vagyunk. Ma mindkét csapat fáradt volt, sok volt a hiba, a vége nekünk sikerült.”

Eredmény, döntő, 4. mérkőzés:
Aluinvent DVTK Miskolc – Uniqa-Euroleasing Sopron 60-62 (16-14, 15-10, 14-25, 15-13)
legjobb dobók: Coulibaly 19, Bishop 10, illetve Ciglar 19, Simon 16, Crvendakic 10, Hartley 10

A párharc végeredménye: 3-1 a Sopron javára.