Musorujsag
Élő Eredmények

Gatlin 10 másodpercen kívül futott, Kővágó ezüstérmes lett a Gyulai emlékversenyen

mti
Az olimpiai és világbajnok Justin Gatlin szembeszélben 10.02 másodperccel is biztosan győzött 100 méteren a Gyulai István Memorial - Atlétikai Magyar Nagydíjon, amelyen több mint 40 ország versenyzője, számos olimpiai, világ- és Európa-bajnok indult.

A Fehérvári Regionális Atlétikai Központban a verseny legnagyobb sztárja, aki 9.74-gyel vezeti az idei világranglistát, kilőtt a rajtnál, de a hajrában kiengedett, így 10 másodpercen kívüli idővel ért célba. Amint elmondta, az eredmény ellenére elégedett, mert számára a legfontosabb, hogy jól felkészüljön a következő versenyekre és az augusztusi világbajnokságra.

Női százon előzetesen kiélezettebb versenyt lehetett várni, ám a háromszoros olimpiai bajnok jamaicai Veronica Campbell-Brown az első méterek után ellépett riválisaitól, s nagy fölénnyel győzött. Méghozzá kitűnő, 10.99 másodperces eredménnyel, ami idei legjobbja, egyben pedig versenycsúcs is.

Női súlylökésben a fedettpályás Európa-bajnok Márton Anita nagyon kiegyensúlyozott sorozatot produkált. Végig 18 méter körül dobott, 18,46 méterrel zárt, ami a harmadik helyre volt elég, miután a trinidadi Cleopatra Borel 19,26, az amerikai Michelle Carter pedig  19,20 méterig jutott.

Az esti program magyar szempontból másik legérdekesebb számában, férfi diszkoszban az idén egyre jobb formába lendülő Kővágó Zoltán úgy léphetett dobókörbe, hogy a szombati, párizsi Gyémánt Liga-versenyen második lett a lengyel Piotr Malachowski mögött. Az esély ezúttal kínálkozott a visszavágásra, ám a lengyel dobó kevéssel most is jobb volt nála. Az viszont mindenképpen biztató lehet az athéni olimpia magyar ezüstérmese számára, hogy sorozatról sorozatra javított, és végül 63,20 méterrel lett második a 65,17-ig jutó riválisa mögött.

Kővágó elégedetten nyilatkozott. Amellett, hogy dicsérte a verseny színvonalát és a lelkes közönséget, azt is elmondta, hogy a világ jelenlegi legjobb diszkoszvetői voltak itt a viadalon, ezért is biztató második helye.

A férfi 110 méter gát hagyományosan a Gyulai Memorial egyik legerősebb száma. Idén annyi kiváló futót sikerült Székesfehérvárra csábítani, hogy A és B futamot is rendeztek. Az erősebbik futam aztán némileg másfajta versenyt hozott, mint amire mindenki számított, a rajt után ugyanis nem sokkal ketten is elestek, de az állva maradt futók közül sem tudta mindenki botlások nélkül teljesíteni a távot. A győzelmet az orosz Európa-bajnok Szergej Subenkov szerezte meg a 2011-es világbajnok amerikai Jason Richardson és a világcsúcstartó, szintén amerikai Aries Merritt előtt. Subenkov 13.27 másodperces eredménnyel győzött, ami nem kiemelkedő, ám tekintve, hogy közel 2 méter/másodperces szembeszél fújt, mégis figyelemre méltó.

A férfi magasugrás a már 2,30-on búcsúzó, olimpiai bajnok orosz Ivan Uhov gyengélkedése ellenére is az idei Gyulai Memorial egyik legjobb versenye volt. A 2,43-as egyéni csúccsal rendelkező Mutaz Esza Barsim csak nagy csatában tudott győzni a 2007-es világbajnok bahamai Donald Thomas előtt. Barsim 2,34-en kettőt hibázott, de a 2,36-ot átvitte, ez pedig elég volt a sikerhez.

A program kora délutáni részében az olimpiai bajnok Pars Krisztián második helyen végzett kalapácsvetésben a lengyel Pawel Fajdek mögött.