Musorujsag
Élő Eredmények

A Barcelona kiütötte a Romát

A Barcelona fölényes, 6-1-es győzelmet aratott hazai pályán a Roma ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája E csoportjában. Az már a mérkőzés előtt eldőlt, hogy a katalán csapat bejutott a legjobb tizenhat közé.

Az már a magyar idő szerint délután lejátszott, döntetlennel zárult BATE Boriszov-Bayer Leverkusen találkozón eldőlt, hogy a Barcelona továbbjut az E csoportból, a katalán együttes azonban nem bízta a véletlenre az elsőség kérdését, és öt góllal legyőzte az AS Romát. A találkozón - amelyen mindkét együttes kihagyott egy-egy büntetőt - Lionel Messi első találatát idei BL-csúcsot jelentő 27 passz előzte meg. Ez már a századik olyan gól volt a Bajnokok Ligájában, amelyből a négyszeres aranylabdás argentin részt vállalt (78 gól, 22 gólpassz). Az összecsapáson később még 1-1 gólt és asszisztot jegyzett. A negyedik katalán gólt szerző Gerard Piqué már a tizedik találatát ért el a legrangosabb európai kupában, ezzel a negyedik legeredményesebb védő a sorozat történetében.

Barcelona - AS Roma 6-1

A Bayern München hazai pályán 4-0-ra legyőzte az Olimpiakosz Pireuszt, ezzel a nyolcaddöntőbe jutott.

Bayern München - Olimpiakosz Pireusz 4-0

Az F jelű kvartett másik találkozóján az Arsenal a Dinamo Zagreb elleni sikerrel életben tartotta esélyeit a továbblépésre. A játékvezető Kassai Viktor volt.

A G csoportban a Dinamo Kijev vendégként legyőzte az eddigi éllovas FC Portót, míg a Chelsea idegenben nyert a Makkabi Tel-Aviv ellen, így ebben a négyesben még három csapatnak van esélye az utolsó kört megelőzően a továbblépésre.

A H csoport esti találkozóján a Gent a 95. percben szerzett góllal idegenben diadalmaskodott a Lyon felett, a belga csapat így megelőzte a Valenciát a második helyért folyó versenyfutásban. Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

E csoport:

FC Barcelona (spanyol)-AS Roma (olasz) 6-1 (3-0)

gól: Suárez (15., 44.), Messi (18., 60.), Piqué (56.), Adriano (77.), illetve Dzeko (91.)

korábban:

BATE Boriszov (fehérorosz)-Bayer Leverkusen (német) 1-1 (1-0)

g.: Gordejcsuk (2.), illetve Mehmedi (68.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Barcelona 13 pont, 2. Bayer Leverkusen 5 (12-11), 3. AS Roma 5 (11-16), 4. BATE Boriszov 4

F csoport:

Arsenal (angol)-Dinamo Zagreb (horvát) 3-0 (2-0)

g.: Özil (29.), A. Sánchez (33., 69.)

Bayern München (német)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 4-0 (3-0)

g.: D. Costa (8.), Lewandowski (16.), Müller (20.), Coman (70.)

kiállítva: Badstuber (53., Bayern München)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. Olimpiakosz 9, 3. Arsenal 6, 4. Dinamo Zagreb 3

G csoport:

FC Porto (portugál)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-2 (0-1)

g.: Jarmolenko (35., 11-esből), González (64.)

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Chelsea (angol) 0-4 (0-1)

g.: Cahill (20.), Willian (73.), Oscar (77.), Zouma (91.)

kiállítva: Ben Haim (41., Makkabi)

Az állás: 1. Chelsea 10 pont (11-3), 2. FC Porto 10 (9-6), 3. Dinamo Kijev 8, 4. Makkabi Tel-Aviv 0

H csoport:

Olympique Lyon (francia)-Gent (belga) 1-2 (1-1)

g.: Ferri (7.), illetve Milicevic (32.), Coulibaly (95.)

korábban:

Zenit (orosz)-FC Valencia (spanyol) 2-0 (1-0)

g.: Satov (15.), Dzjuba (74.)

kiállítva: Vezo (80., Valencia)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Zenit 15 pont, 2. Gent 7, 3. Valencia 6, 4. Olympique Lyon 1

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe jut, a harmadikok pedig az Európa Ligában folytatják.